Ewangelik z parku

< Poprzednie Następne >


Autor: dariano
Opis:
Foma 311. 14IV - 28IV.
Zastanawiam się czy przy wieży kościoła naświetlił się piorun (w dniu ściagania puszki na pewno jakiś piorun trafił w okolice parku) i czy to w ogóle możliwe

Tagi: tomaszów maz
Odsłon: 1596
Data dodania: 2015-05-01 19:29:30
gmalan [2015-05-04, 11:38 ]
bardzo fajnie wyszło. A czy może kościół oświetlony jest super silnymi reflektorami? Bo trudno mi uwierzyć w to żeby to była błyskawica. Tak jak napisał Marek, wszystkie puszki wystawione są na widoki błyskawic, i chyba już by to zostało uchwycone na innych solarkach.
Drugim rozwiązaniem może być UFO ;)
Marek Jasiński [2015-05-01, 21:45 ]
Hmm, wygląda to rzeczywiście jak by w wieżę uderzył piorun. Nie potrafię Ci jednoznacznie odpowiedzieć. Z jednej strony przy tylu kamerach jakie zostały powieszone i czasie, przez jaki się naświetlały, z pewnością wiele z nich miało okazje widzieć błyskawice, a nie kojarzę żadnej solarki, na której je widać. Tu na dodatek masz walec i kaustyki powodujące rozjaśnienie w środku kadru (paradoksalnie, może się to okazać kluczowe) dające złudzenie błyskawicy. Z drugiej strony - jeśli papier był już mocno naświetlony (właśnie w środku kaustyki), i dodatkowo dostał bardzo silne naświetlenie od bardzo blisko uderzającego pioruna, to możliwe, że się błyskawica zarejestrowała. Możliwe, że miałeś właśnie to niesamowite szczęście i rzeczywiście jest to uderzający w wieżę piorun. Spróbuję coś podobnego zasymulować, włożę do kamerki ze sporym otworkiem dość mocno pociemniały czuły papier i z bliska odpalę wprost w otworek lampę błyskową - jeśli zarejestruje się palnik, to i błyskawica też mogła się zarejestrować.