Przecinanie pojemniczka po kliszy - szybko i równo
Marcin Lilla (JC) przedstawia metodę (proste narzędzie) pozwalającą szybko rozcinać pojemniczki po kliszach. Dzięki temu uzyskujemy zawsze równo przycięte połówki, które posłużą do budowy półwalców.


Step-by-Step - alternatywna konstrukcja Światowida
Dzięki Donatienowi prezentujemy alternatywną wersję Światowida, czyli kamerki rejestrującej na jednym kawałku papieru widok na cztery strony strony Świata. W przedstawionej konstrukcji papier fotograficzny umieszczony jest na ściankach puszki, a nie, jak w dotychczasowych konstrukcjach, na trzpieniu wewnątrz kamery.


Step-by-Step - szybsza metoda na półwalec z pojemniczka po kliszy
Zapraszamy do lektury artykułu Mateusza Sławińskiego, pokazującego jak w szybszy sposób wytwarzać powtarzalne kamerki z połówek pojemniczka po kliszy.


Step-by-Step - kamera anamorficzna 360°
Opis konstrukcji kamery anamorficznej o kącie widzenia 360 stopni - autorem tekstu i zdjęć jest Onni Virta.


Step-by-Step - półwalec z pojemniczka po kliszy.
Obrazkowa instrukcja wykonania kamery solarigraficznej w formie półwalca z pojemniczka po kliszy - zdjęcia Krystiana Kleszcza i tekst Marka Jasińskiego.


Step-by-Step - pojedynczy pojemniczek po kliszy.
Instrukcja (pełna obrazków) wykonania najprostszej kamery solarigraficznej z jednego pojemniczka po kliszy - autorstwa Krystiana Kleszcza.


Solarigrafia... A co to takiego?
Obrazy malowane Słońcem. Plasterki wycięte z czasoprzestrzeni. Obserwacje niedostrzegalnego. Kosmos uwięziony w puszce. Dzień, tydzień, miesiąc, kwartał, pół roku, rok. Nieubłagalny upływ czasu zaklęty w papierze. O obrotach ciał niebieskich...